nocomments

Magicsand Kedi Kumu Yorumum | 5 Aylık Kullanım Deneyimim

Evinde 3 kedi besleyen biri olarak kedi kumu; hem fiyat, hem de topaklanma tozlanma ve koku hapsetme özellikleri bakımından ince eleyip sık dokuduğum bir konudur. Magicsand kedi kumu yorumumu, fiyat performans açısından 20 litrelik modellerini uzun süredir deneyen biri olarak sizlerle paylaşacağım.

Magicsand kedi kumu üreticisi emin olmamakla beraber araştırdığım kadarıyla lifesand evcil hayvan ürünleri ve yer olarak Ordu İlimizde üretilmektedir. Magicsand kedi kumu yorumumu kullandığım aktif karbonlu kum üzerinden yapacağım. Dilerseniz youtube kanalımdan görsel olarak da değerlendirme videomu izleyebilirsiniz.

Magicsandın bir çok farklı kokuda kavun, vanilya, lavanta, elma, çam vs… kedi kumu (cat litter) çeşitleri bulunmaktadır. Ben diğerlerini henüz denemedim, bu nedenle magicsand aktif karbonlu kedi kumu yorumumu sizlerle paylaşacağım. 20 litrelik gayet sağlam çuvallarla gönderimi yapılıyor. Bu zamana kadar kargo konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Hatta çuval olayı hoşuma gitti diyebilirim.

Yukarıda da bahsettiğim şekilde önce topaklanma sonra sırasıyla tozlanma, koku hapsetme ve son olarak fiyatı konusunda değerlendirme yapacağım. Konuyla benzerlik göstermesi açısından uygun fiyatlı kedi kumları sıralaması yaptığım yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca 20 litrelik magicsand kedi kumu en uygun fiyatlı olarak nerelerde bulabileceğinizi de yazının sonuna ekleyeceğim.

magicsand kedi kumu yorum
magicsand aktif karbonlu kedi kumu yorum
20 litre magicsan kedi kumu en ucuz
Magicsand aktif karbonlu kedi kumu yorumum topaklanması, tozlanması ve koku hapsetmesi ürün açıklama kısmından hemen sonra

Satışı Yapılan Yerlerde Kumun Açıklaması

Hemen satışı yapılan yerlerde kumla ilgili verilen bilgileri buraya ekleyeyim:

Magicsand kedi kumu içeriğinde tamamen doğal bentonit kullanılması sebebiyle sizin ve kedinizin sağlığına zarar verecek herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır.

Emicilik Özelliği:

Magicsand kedi kumu, mükemmel topaklaşma etkisiyle sıvıyı içine çeker ve anında topaklaşır. Bu özelliği ile size ve kedinize zarar verebilecek her türlü bakterinin üremesinin önüne geçilmiş olur.

Minimum Tozlanma:

 Magicsand kedi kumu üretilirken tüketicinin kullandığı ortamda tozlanma meydana gelmemesi için özel işlemlerden geçirilerek toz miktarı minimum düzeye indirgenmiştir.

Koku Önleyici Etkisi:

Magicsand kedi kumu çevreye kötü kokuların yayılmasını önlemesinin yanı sıra, sıvı ile temas etmesi durumunda bulunulan ortama koku yaymaz.

Sitedeki bilgiler bu şekilde ben de sizlerle yaklaşık 4 aydır magicsand aktif karbonlu kedi kumu kullanan biri olarak deneyimlerimi yorumlarımı paylaşayım. Hiçbir zaman tek sefer kullanmayla kedi kumu değerlendirmesi yapmam. Birkaç defa 20 litrelik kedi kumundan aldım ve o şekilde deneme yaptım.

Magicsand Kedi Kumu Yorumum

Magicsand aktif karbonlu kedi kumu yorumumu; kumun topaklanması, tozlanması, koku hapsetmesi ve fiyatları açısından değerlendirecek olursak;

Topaklanması

Genel olarak kedi kumu tavsiyelerinde 100 üzerinden puanlama yaparım. Bir kumun topaklanmasında dikkat ettiğim diğer bir husus da dibe yapışıp yapışmamasıdır. Tabi burada dikkat etmemiz gereken önemli bir hususta kedi kumunu tuvalet kabına en az 7-8 cm koymanız gerekir.

Bu miktardan az koyarsanız ister istemez dibe yapışma olacaktır. Bu miktarı koyduktan sonra topaklanma açısından gerçekten sorunsuz diyebilirim. Gayet güzel topaklanıyor. Yine de bir günden uzun sürede temizleme yapmazsanız hafif bir dağılma yaşayabilirsiniz.

Topaklanma açısından magicsand aktif karbonlu kedi kumuna rahatlıkla 100 üzerinden 95 puan verebilirim.

Magicsand Kedi Kumu Tozlanması

Kedi kumu yorumu yaparken en fazla önemsediğim maddelerden biri de tozlanmadır. Hem kedi hem de sizin sağlığınız açısından kedi kumunun tozlanıp tozlanmaması önemli bir yer tutar.

Aktif karbonlu kedi kumlarının tozlanma konusunda biraz daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Diğer bir hususta tozlanmanın her pakette aynı olup olmadığı.

Magicsand aktif karbonlu kedi kumunun ilk kullandığım çuvalda tozlanması fena değildi. Bu segmentteki bir kedi kumu için iyi diyebilirim. Fakat 2. Çuvalda tozlanması biraz daha fazlaydı. Kısa süre içerisinde videosunu youtube kanalıma ekleyerek sizlerle paylaşacağım.

Kısacası tozlanması açısından magicsand aktif karbonlu kedi kumuna 100 üzerinden 75 puan verebilirim. Tozlanması sürekli ilk çuvaldaki gibi olsaydı 85 puan diyebilirdim.

Koku Hapsetmesi

Bazı kedi kumları vardır ki gerçekten koku hapsetmesi berbattır. İnsanı evden ve kediden soğutur. Fakat Magicsand aktif karbonlu cat litter koku hapsetme konusunda çok güzel diyebilirim. Bu nedenle 100 üzerinden 100 puan verdim.

Magicsand Aktif Karbonlu Kedi Kumu Fiyatı

Orta segment kumlar arasında genel olarak 80 puanın üzerindeki kedi kumlarını ben güzel olarak nitelendiriyorum. Magicsand aktif karbonlu kedi kumunun da güzel bir performansı var. Fiyat olarak da değerlendirecek olursak 20 litrelik magicsand kedi kumunu ben n11 sitesinden 105 TL gibi bir rakama alıyorum. Buradan fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bazen amazonda ve hepsiburada da güzel indirimler denk gelebiliyor. Amazondaki fiyatlara buradan , hepsiburada fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.

Ayrıca temizkedi kumu sitesinde daha uyguna da bulabilirsiniz fakat ben henüz oradan almayı hiç denemedim. Aldığımda yazıma güncelleme yaparım.

Eğer fiyatları çok artmazsa performansına göre bu fiyatı iyi diyebilirim. Tekrar etmekte fayda var. Yaptığım yorum Magicsand aktif karbonlu kedi kumu yorumu. Diğer modellerinde farklılık olabilir. Eğer diğerleriyle ilgili de yorum yaparsam ayrı bir yazı yazarım veya buraya güncelleme yaparım.

Kısacası magicsand kedi kumu yorumumu toparlayacak olursam, almanızı tavsiye ederim. Ben fiyatı yükselmediği müddetçe bu kumu kullanmaya devam edeceğim. Tabi 3 kedi olduğu için ara ara diğer kedi kumlarını da deneme yapıyorum.

Bir diğer husus bu kumun direk 20 litrelik olması bir dezavantaj. Taşıması dökmesi mufazası biraz zor oluyor. 2 tane 10 litrelik modeli olsa çok güzel olur. Belki ileride o şekilde de çıkar.

Magicsand kedi kumu yorumuyla alakalı kullanan biri olarak yazacaklarım bu şekilde. Diğer yazılarımda görüşmek umuduyla sağlıkla ve mutlu kalın!

Yorum Yazınız