nocomments

Sokak Kedileri İçin Mama Önerileri – Uygun Fiyatlı – Bizzat Tecrübe Edilmiş 2020

Sokak kedileri için mama önerileri ya da evdeki kediler için mama ayrımı yapmak aslında doğru değildir. Fakat sokakta beslenen canların sayısı çok daha fazla olduğu için insan ister istemez daha uygun fiyatlı kuru mamalara yönleniyor.

Bir de sokaktaki canlılar avlanma yöntemiyle de ihtiyaçları olan bir çok vitamine daha rahat ulaşıyorlar ve bağışıklık sistemleri daha kuvvetli oluyor.

Ben de sizler için bu yazımda sokak kedileri için uygun fiyatlı mama önerileri listesi yaptım. Bu listenin denemesini kendim de sokaktaki canlara verdim bunu da belirteyim. Hatta evdeki kedilerim de zaman zaman bazılarını yiyorlar.

Özellikle son yüzyılda kedi mama endüstrisi ekonomide büyük bir hacim kaplamıştır. Eskiden evde olan ne varsa ekmek, süt, çorba gibi sokaktaki kedilerimize veriyorken şimdi artık bunlara bir çoğu burun kıvırıyor.

Belki de bazılarını ilk defa duyacağınız sokak kedilerimize verebileceğimiz uygun fiyatlı mama listemize başlayalım. Ayrıca bu mamalarla ilgili ufak da olsa değerlendirmelerim olacak.

Sokak Kedileri İçin Mama Önerileri

Aşağıda yazdığım fiyatlarda ufak tefek farklılıklar genelde paket büyüklüklerine göre değişiyor. Sokak kedileri için mama 15 kg ya da daha düşük paketlerde satılıyor. Paket kg düştükçe tabi ki fiyatlar da artıyor.

Yalnız tavsiyem elinizdeki mamalar 2-3 ay içerisinde bitmeyecekse 15 kg lık paketlerden daha küçük almanız. Çünkü zamanla bayatlayarak kedilerin yeme hızı azalabiliyor.

1- Mamaplus – Catplus Kedi Kuru Maması

Bu markanın tavuklu hamsili olanını ben bizzat sokaktaki hatta evdeki kedilerime de veriyorum. Hamsi kokusu biraz ağır da olsa (ki öyle olması kötü olduğu anlamına gelmez hatta tam tersi hakiki et kullanılanlarda bu koku olur) kediler oldukça seviyorlar.

Şu anki fiyatları 15 kg lık olanda kilosu 9 TL, 3 kg olanda yaklaşık 11 TL gibi bir rakama geliyor. Kilogramların üzerinde link koydum oradan girip siz de inceleyebilirsiniz.

sokak kedileri için mama önerileri
Sokak Kedileri İçin Mama Önerileri Listemizde 1. sırada. Ayrıntılı mama incelemesini bu sayfamdan görebilirsiniz.

Paketleri gayet güzel. 15 kg’lık ve 1,5*2=3kg’lık satışları mevcut. Site harici bir yerden satış yapmıyorlar. Sitelerine buradan da ulaşabilirsiniz. İsterseniz öncesinde ücretsiz numune de talep edip deneyebilirsiniz.

Umarım fiyatları çok yükselmez kalitesini bozmadan daha da yukarıya çıkararak yolu açık olur. Ayrıca yavrular için de kuru mamaları mevcuttur. Reflex gibi bir çok markanın dağıtım öncüsü lidere ait bir kuruluştur.

2- Mercy Kedi Kuru Maması

Bu da yine mamaplus firmasına ait bir mama ve kilosu 7,5 lira gibi bir rakama gelen tavuklu yetişkin kedi maması.

Çok fazla kullanmadım ama kullandığım dönemde sokak kedilerimde herhangi sıkıntı yaşamadım. Yukarıdaki catplus markaya göre bir tık daha düşük diyebiliriz. İsterseniz firmadan numune de talep edip öncesinde deneyebilirsiniz.

Şu anlık sadece 15 kg’lık satışları mevcut. Sitenin adresine buradan ulaşabilirsiniz.

3- Enjoy Kedi Maması

Sokak kedi maması olarak en fazla kullanılanlardan birisi de enjoy marka kedi mamasıdır. Ben de alıp denedim. Birçok kedi hayır diyemiyor oldukça seviyor.

Tek sıkıntısı sanki her pakette aynı etki olmuyor gibi. Bazen alıyorum kediler çok seviyor bazen de koklayıp bırakıyorlar.

İşte koklayıp bıraktıklarında çok kötü oluyor. Çünkü 15 kg’lık satışı var. Mecbur kargalara ya da bazen köpeklere veriyorsunuz onlar yiyor.

Belki de kediler sıkılıyor sürekli aynı mamayı yediği için olabilir mi olabilir. Bu yüzden arada sırada mama değiştirmekte fayda var diye düşünüyorum. İçerik olarak da tabi ki bu segment mamalarda çok kalite beklememek gerekir. Ama genel manada kediler severek yerler.

Ben en son haziran ayında aldığımda 110 TL idi fakat aralık itibariyle 140 TL olmuş 15 kilosu. Yani kilo fiyatı 9-10 TL bandına gelmiş.

Birçok sitede satışa sunulan bu mamayı internetten veya size yakın bir petshoptan satın alabilirsiniz.

4- Mito-Micho Kedi Maması

Sokaka kedileri için mama önerileri listemde 4 numarada mito veya micho marka kedi mamasını koydum. İkisi de aynı firma olan temizmamanın ürünü.

Michoyu çok kullanmadım açıkçası ama mitoyu kullandım. Hatta ev kedilerimden zor kurtarıyordum diyebilirim. Ara ara onlara da veriyordum.

Son zamanlarda bunun da fiyatları oldukça artmış olsa da siz de sokak canlarınız için alabilirsiniz. Oldukça farklı paket çeşitleri mevcut.

Paket tipine göre değişkenlik gösterse de şuan ortalama kg fiyatları; 10-13 TL arasında değişmektedir. En iyisi sitelerine buradan girip inceleyebilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen: Kediler Nasıl Beslenmeli?

5- Bonacibo Kedi Maması

Bu ürün de temizmamaya ait bir marka. Ayrı tutmamın nedeni diğerlerine göre biraz daha kaliteli diyebiliriz. Kuzulu, Tavuklu-hamsili çeşitleri mevcut.

Son zamanlarda kedilerimde bu mamaya karşı isteksizlik bulunsa da yukarıda da bahsettiğim gibi arada bir sanırım özlemeleri gerekiyor.

Çeşitli paket tipleri mevcut ve buna göre fiyatları değişse de ortalama 17 TL gibi bir kg fiyatı var.

6- Prochoice Kedi Maması

Bunların haricinde ben kedime biraz daha pahalı yem alabilirim derseniz prochoice kedi mamalarından alabilirsiniz. Kuzulu, somonlu, tavuklu ve yavru kedi mama çeşitleri mevcut.

15 kg’lık paketleri şuanlık yaklaşık 260 TL civarı. Yani kilosu 17 TL gibi bir rakama geliyor. Ben evdeki kedilerime de ara ara veriyorum.

Bunların yanında paw paw, milo, new cat gibi bir çok marka bulunmaktadır. Fakat açıkçası ben bunları hiç denemedim o yüzden yorum yapamıyorum.

Ayrıca yıllar önce goody marka kedi maması aldım ve sokaktaki köpekler yemişti. Buradan da kedilerle ilgili ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sokak kedileri için mama önerileri listemi şimdilik sonlandırıyorum. Daha farklı bir ürün denersem buraya ekleme yapacağım.

Sizin de eklemek istediğiniz ya da soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına yazarsanız sevinirim.

Yorum Yazınız