nocomments

Pro Choice Kedi Mama İncelemesi Yorum – Ev Kedilerine Verilir mi?

Bir çoğunuzun dikkatini çeken pro choice kedi mamasıyla alakalı bilgileri sizinle paylaşacağım. Yazının içeriğinde pro choice kedi mama incelemesi, yorumu, ev kedilerine veya cins kedilere verilebilir mi, üretim yeri neresi, içeriği nasıl sorularına cevap vereceğim.

Kısır kediler için hazırlanan mamalar da dahil prochoice kitten (yavru), somonlu, kuzulu çeşitlerinin hepsini hem evdeki hem de sokaktaki kedilerde denedim. Mamanın artıları ve eksileri nelerdir kısaca yazmaya çalışacağım. Konuyla alakalı olması nedeniyle uygun fiyatlı bizzat denediğim kedi mamaları önerileri yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

(Yazının ilk tarihi 2021 daha sonrasında güncelleme yaptım ve şuanda 2023 eylül itibariyle halen pro choice kedi mamasıyla ilgili görüşlerim değişmedi ve halen kullanıyorum)

Pro Choice Mama Nerede Üretiliyor?

Pro choice adı yabancı olsa da kedi mamaları Türkiye’de üretilmektedir. Yani yerli markadır. Tabi birçok diğer markalar gibi bazı ürünleri yurtdışından getirerek ülkemizde üretim yapmaktadır. Atlaspet pet ürünleri tarafından üretilmektedir.

Pro Choice Kedi Mamalarının İçeriği

Profesyonellerin seçimi pro choice firmasının direk kendi sitesinden aldığımız içerik bilgilerini buraya yazayım. Genel olarak her ürünlerinin 2kg ve 15 kg lık paketleri mevcuttur.

Somonlu ve Pirinçli Pro34 mama içeriği; Dehidre tavuk proteini (34%), mısır, yeşil bezelye, tavuk yağı, beyaz pirinç (4%), dehidre somon proteini kurutulmuş şeker pancarı posası, hidrolize tavuk proteini, mineraller, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı ve betaglukan), dehidre karides proteini, kurutulmuş bira mayası (0,5%), kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Tavuk ve Pirinçli Pro32 mama içeriği; Dehidre tavuk proteini (33%), mısır, yeşil bezelye, tavuk yağı, beyaz pirinç (4%), kurutulmuş şeker pancarı posası, hidrolize tavuk proteini(2%), mineraller, dehidre somon proteini, somon yağı, kurutulmuş bira mayası, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı ve betaglukan 0,5%), dehidre karides proteini, kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Kuzu ve Pirinçli Pro36 mama içeriği;  Dehidre tavuk proteini (34%), mısır, yeşil bezelye, tavuk yağı, hidrolize tavuk proteini, beyaz pirinç (4%), dehidre kuzu proteini (4%), kurutulmuş şeker pancarı posası, mısır gluteni, mineraller, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı)(0,5%), dehidre somon proteini (0,5%), somon yağı (0,5%), kurutulmuş bira mayası (0,5%), dehidre karides, MOS(mannanoligosakkarit), kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Kuzu ve Pirinçli Pro38 mama içeriği;  Dehidre tavuk proteini (30%), mısır, yeşil bezelye, tavuk yağı(tavuk), hidrolize tavuk proteini, mısır gluteni, dehidre kuzu proteini (4%), beyaz pirinç (4%), kurutulmuş şeker pancarı posası, , mineraller, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı), somon yağı, dehidre somon proteini, dehidre bira mayası, dehidre antartik kril, kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Somon ve Karidesli Pro33 Kısırlaştırılmış mama içeriği; Dehidre tavuk proteini (31%), mısır(25%), yeşil bezelye, tavuk yağı, dehidre somon proteini, beyaz pirinç (4%), hidrolize tavuk proteini(2%), kurutulmuş şeker pancarı posası, mineraller, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı ve betaglukan), somon yağı, kurutulmuş bira mayası, dehidre karides proteini, kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Diğer besinsel analizlerini siz de sitesinden inceleyebilirsiniz.

pro choice kedi mama incelemesi
Pro choice kedi mama incelemesi – yavru kedi mamasının dışı

Pro Choice Kedi Mama İncelemesi – Yorumum

İçeriklerini verdiğim bu mamaların kısır kedim olmadığı için kısırlaştırılmış mama hariç diğerlerinin hepsini denedim. (edit: kısır bir kedim için de yaklaşık 1 senedir mamayı kullanıyorum. Bu nedenle güncelleştirme yaptım yazı tarihini ve söylediklerim pro choice kısır mamaları için de geçerlidir.) Diğer analizlerine de baktığımızda protein oranı olarak da ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. Ben sürekli olarak kedilerime aynı mamayı vermem. Ama pro choice markasından uzun süredir vazgeçmedim. Hem evdeki kedilerime hem de sokaktaki kedilere veriyorum.

Gerçi son gelen zamlarla birlikte artık sokaktaki kedilerime vermekte zorlanıyorum. Umarım fiyatları biraz daha aşağı düşer.

Her ne kadar içerik olarak direk güzel diyemesekte bunun nedeni de tabi ki diğer mamaların yüzde doksanında olduğu gibi gerçek et mama içeriğinde yok. Yani kurutulmuş et de değil hidrolize et ağırlıklı mama diyebiliriz.

Ama içeriğinde direk et olan mamaların hem fiyatları çok yüksek hem de ne yalan söyleyeyim tam olarak onların saklanma koşulları zor olduğundan kedilere ters etki yapabileceğini düşünüyorum.

O mamalara o kadar para vermektense; arada bir, bu kuru mamaların yanında kedilerin sevdikleri yiyecekler yazımda da paylaştığım gibi haşlanmış olarak etli yiyeceklerden vermeniz daha güzel olur kanaatindeyim.

Pro choice kedi mama incelemesi konuma dönecek olursam; yazı tarihi itibariyle şu anda evdeki 3 kedime de bu mamadan veriyorum ve oldukça memnunum. Ama dediğim gibi bunun yanında arada evde yaptığım etli yiyeceklerden de haşlama olarak takviye ediyorum.

Kendi kedilerimde bu mamayı verdiğim dönemlerde şuana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Gelişimleri de gayet güzel şekilde oldu. Hatta evde doğan yavrularıma da pro choice kitten mamadan verdim.

Pro Choice Kedi Maması Fiyatları

En son dolar fiyatı 9 lira civarıyken 15 kg pro choice kitten kedi kuru mamasını internetten 320 TL gibi bir rakama aldım. (Edit: şuanda 15 kg fiyatları yaklaşık 1600 TL) Dolarla kıyaslamamın nedeni biraz daha anlaşılabilir olması açısından. Her ne kadar yerli ürün de olsa belki bazı malzemelerin ithal gelmesi belki de dolara endeksli her şeye zam gelmesi nedeniyle fiyatlar bir anda gaza basıyor.

Güncel EVİNEMAMA FİYATLARI, N11 FİYATLARI , HEPSİBURADA FİYATLARI Genel olarak fiyatına göre de iyi mama diyebiliriz.

Ayrıca ilk etapta daha önce kullanmadıysanız daha düşük miktarlarda alıp denemenizi tavsiye ederim. Her kedide aynı şekilde sonucu olur mu bilemiyorum.

Denemeden sonra ürünü de beğendiyseniz ve ikiden fazla kediniz varsa 15 kg olan ürünlerden almanız daha karlı olabilir. Zira diğer türlü 15 kg mamayı muhafaza etmek zordur.

2 kg’lık paketlerinde çok güzel koruyucu kilit mevcut. Fakat 15 kg’lık paketlerde yok. Tam bilemiyorum belki de ağırlıktan dolayı yapımı sıkıntılı olabilir. Eğer olabilseydi çok güzel olurdu.


Pro choice kedi mama incelemesi yazımda yorumlarım, gözlemlerim ve tecrübelerim bunlar. Kedi maması alırken karar verebilmek gerçekten zordur. Herkes bir şeyler söyler. Kimisinin çok iyi dediği mamayı başkası yerden yere vurabilir.

Tabi ki araştırarak herkesin tecrübelerinden yararlanmak güzeldir fakat çok derinlemesine dalınca işin içinden çıkmak çok zor oluyor. Ben de deneme yaptıkça size samimi ve objektif görüşlerimi aktarmaya çalışıyorum.

Bazen de bir mama zaman içerisinde kalitesini bozabiliyor. Bu nedenle sürekli diğer mamaları da takip etmeye çalışıyorum. Konuyla alakalı olması nedeniyle uygun fiyatlı kedi mamaları yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Pro choice kullananlar varsa bizimle de olumlu olumsuz görüşlerini veya varsa sorularınızı yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle sağlıkla kalın!

Yorum Yazınız