nocomments

Catplus Bentonit Kedi Kumu Yorum. 2 Aylık Kullanma Deneyimim

Daha önce biliyorsunuz mamaplus firmasına ait catplus kedi mamasını kullanarak deneyimlerimi sizinle paylaşmıştım. Catplus kedi kumu da almıştım fakat denememiştim.

Catplus kokusuz kedi kumunu denemek diğer kumun bitmesiyle nasip oldu. 2 aydır kullanıyorum gözlemlerimi olumlu olumsuz yönlerini sizlerle paylaşacağım.

Catplus Kedi Kumu Yorumum

Catplus Bentonit Kedi Kumu Nasıl?

Mamaplus firması benim yaklaşık 3-4 ay önce tanıştığım bir firma. Birkaç araştırmadan sonra kendilerinden kedi maması ve kumu siparişi verdim.

Yerli firma olmaları ve fiyatlarının uygun olması açısından deneme yapmaya karar verdim. Evinde 3 kedi olan birisi olarak ister istemez maliyetleri dengelemek gerekir.

Tabi maliyet düşünürken de beslediğim canların sağlığı her zaman birinci sıradadır. Bu yüzden yazdıklarım tamamen objektif bir kullanıcı olarak değerlendirmelerimdir.

catplus kedi kumu
Catplus Kedi Kumu

Geçelim Artık Catplus Kedi Kumunun Değerlendirmesine;

Öncelikle sipariş verdikten sonra kedi kumu gayet güzel kargolanmış vaziyette geldi. Pakette herhangi deformasyon yoktu. Paketin kendisi de kullanım açısından diğer kedi kumları paketleri gibi gayet sağlam ve kullanışlı.

Avantajları ve dezavantajları olarak;

  • 2×10 litre yani 20 litre kum toplam fiyatı 40 TL olması ortalama kedi kumlarına göre uygun fiyatlı. Bu önemli bir avantaj. Tam olarak ölçmedim ama 20 litre yaklaşık 18 kiloya falan gelir tahminimce.
  • Topaklanması biraz zayıf diyebilirim. Şu ana kadar kullandığım orta ayardaki kedi kumlarına kıyasla topaklanma bir nebze daha zayıf geldi. Çişleri biraz dikkatli almazsanız dağılabiliyor. Fakat 7-8 cm derinlikte koyarsanız kumu dibe çamur şeklinde yapışmıyor bu güzel.
  • Topaklanmasına oranla koku hapsetmesi fena değil. Kokusuz kumların ben bu konuda daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Kokulu kumlar belli zaman sonra iğrenç bir koku oluşturuyor. Tabi 10 kglık bir kedi kumu tuvaletini ayda bir temizleyerek yenisini koymak gerekir.
  • Tozutması kendi segmentindeki kedi kumlarıyla aynı. Bütün bentonit kedi kumlarının ortak sıkıntısı tozutmasıdır. Orta ayardaki hatta yüksek fiyatlılarının bile bir çoğu oldukça toz çıkarırlar. Diğer kedi kumlarına göre biraz daha ince taneli olmasına karşın tozutması aynı seviyede, orta seviyede diyebilirim. Puanlayacak olursam toz çıkarma performansına 10 üzerinden 6 puan verebilirim.

Genel olarak değerlendirecek olursam;

Catplus kokusuz bentonit kedi kumu diğer orta ayardaki kedi kumlarıyla aynı seviyede diyebilirim. En önemli farkı fiyatı. Uygun fiyat olmasından dolayı denemenizi tavsiye ederim.

Mamaplus firmasının kendi sitesinden de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Catplus kedi kumu kullananlar görüşlerini veya soru, istek ve önerisi olanlar aşağıdaki yorum kısmına yazarlarsa memnun olurum. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle.

Youtube kanalımdan kedilerle ilgili videolarımı da izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız