4comments

Mamaplus – Catplus Kedi Maması Nasıl? Yorumları – 2 Aylık Kullanım Deneyimim

Bu yazımızda; mamaplus üretimi catplus kedi maması nasıl, yorumumu ve 2 aylık kullanım deneyimimi sizler için yazdım. Ayrıca içeriğiyle alakalı bilgileri de yazıma ekleme yaptım. Umarım yetişkin mamaplus kedi maması nasıl diye düşünüyorsanız bu yazı işinize yarayacaktır.

Özellikle döviz kurunun yükselmesiyle birlikte kedi besleyen bizler için en önemli gider kalemlerinden kuru mamada ince eleyip sık dokuma yapmak gerekli. Birçok kuru mama markası maalesef yurtdışı menşeili olduğu için fiyatları oldukça abartılı.

Mamaplus sitesine buradan da ulaşabilirsiniz.

Mamaplus markası merkezi Manisa – Salihli olan yerel bir işletme. Dilim döndüğünce içeriği ve kedilerin beğenisine göre sizlere mamaplus yorum yapmaya çalıştım.

Öncelikle evimde 3 tane fold ve straight cinsi kedilerim var. Bunları genellikle kuru mama ve zaman zaman haşlanmış tavuk, balık gibi ürünlerle takviyeli besliyorum.

Mamaplus - Catplus Yetişkin Kedi Maması
Mamaplus – Catplus Yetişkin Kedi Maması

Uzun süre araştırıp düşündükten sonra mamaplus markasına ait catplus yem ve kum siparişi verdim. Ayrıca yavru diğer ürünleriyle alakalı da numune istemiştim sağolsun göndermişler.

Dış kabından içeriğine doğru bir sıralama yapacak olursak ambalajı gayet güzel ve başarılı. Üretimi eski değil 1 ay önce üretilmiş zaten sitesinde de üretim tarihi direk verilmiş.

Ambalajı kilit korumalı ve elle rahatlıkla açılıp kapanabiliyor. Taze kalması için bu oldukça güzel. Ayrıca belirteyim ben 1,5*2 yani 3 kg olanından aldım.

Mamaplus – Catplus Yetişkin Kedi Maması İçeriği

İçerik olarak direk mamaplus sitesinden ekleme yapıyorum.

İçindekiler: İşlenmiş Tavuk Proteini, Mısır, Tavuk Yağı, Pirinç, İşlenmiş Hamsi Proteini, Hamsi Yağı, Şeker Pancarı, Balık Aroması, Vitamin ve Mineraller, Keten Tohumu, Ksilo-Oligosakkarit, Bira Mayası, Tuz, L-Karnitin, Yucca Schidigera, Koruyucular-Antioksidanlar

Mineraller:Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Potasyum Klorür, Demir, Selenyum

Vitaminler: A Vitamini, D Vitamini, E Vitamini, C Vitamini, B1-B2-B3 (Niasin)-B6-B12-B7 (Biyotin) – B9 (Folik Asit) Vitamini, K Vitamini, Kolin, Kalsiyum Pantotenat

Oranlar direk olarak verilmese de ilk yazılan en fazla olan üründür bildiğiniz gibi. Diğer birçok markada olduğu gibi direk et olarak herhangi bir ürün yok. Zaten fiyatla kıyasladığımızda açıkçası böyle bir şeyi beklemek de doğru olmaz. Ayrıca işlenmiş tavuk proteini olması biraz daha kalitenin altındadır diyebiliriz. Kg fiyatı 11,66 gibi şu anlık.

Catplus Kedi Maması Verdiğimde Kedilerimin Tepkisi

Ürün sadece internetten satış üzerinden alınabiliyor. Paketinde o şekilde yazıyor.

Gayet güzel şekilde kargolanmış olarak geldiğinde paketinde herhangi bir deformasyon bulunmuyordu. Yemi kedilerin mama kabına döktüğümde hemen toplandılar.

Tavuklu hamsili olmasından ötürü kokusu biraz vardı ama sıkıntı değil her mama kokar. Hiç kokmaması daha kötü diye düşünüyorum. Önemli olan kedilerin beğenmesi.

Dediğim gibi hemen toplandılar ve yemeye başladılar. Baya sevdiler. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum yakında yeni sipariş vereceğim. Kedilerimde herhangi şekilde kusma ya da bir yan etki görmedim.

Tabi ki kedinin çok sevmesi yemin çok kaliteli olduğu anlamına gelmez her zaman. Ama ortalama bir yeme göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca hamsi kullanılması da bence daha taze olduğunu gösterir.

mama kabı mamaplus
İlk siparişimde böyle sürpriz mama kabı hediyesi de gönderdiler. edit: 2. siparişte de gönderdiler. Herkese yolluyorlar sanırım.

Şunu da ekleyim, tek başına hiçbir zaman aynı ürün mamayı kullanmıyorum. Bunun yanında kuzulu mama da kullanıyorum ve ara ara değiştirilmesini herkese tavsiye ederim.

Ara ara haşladığınız tavuklardan ya da balıklardan da kedinize verirseniz – ki vermezseniz o söke söke alır- kediniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kediler etoburdur ve bu mamaların hiç birisinde gerçek et yok.

Sonuç olarak;

Ev kedilerime kullandım. Sıkıntılı bir durum yaşamadım. Yerli marka olması benim açımdan bir avantaj (bazıları ithal sevdalısı).

İthal markaların uzaklardan gelmesi tazeliği açısından bir handikap, döviz kurunun yüksek olması ve elden ele dolaşması fiyatlarını oldukça şişiriyor.

Yurtdışında çok düşük fiyatlarla vasatın altında olan mamalar burada yüksek fiyatlara popüler ve kaliteli gibi satılıyor.

Yazdığım bu yazı samimi olarak evde bulunan 3 kedimle alakalı. Eğer bir sıkıntı hissetseydim emin olun burada onu da belirtirdim. Yorum kısmına eğer ürünü kullanıyorsanız – kullandıysanız olumlu olumsuz düşüncelerinizi yazmanız memnun eder.

Mamaplus firması umarım kalitesini daha da arttırarak, tabi bunun yanında ürünlerin fiyatını da şişirmeden büyürler. Gerçekten bu sektörde sağlam yerli firmalara çok ihtiyacımız var.

Tavsiye olarak mamaplus markası kuzulu mamalar da üretirse memnun olurum. Hatta daha yüksek segmentli hakiki et içerikli mamalar üretirse piyasaya hakim olabilir düşüncesindeyim. Bu konuyla alakalı birkaç firma dışında yerli firma bulunmuyor.

Aynı markanın mercy adında da kuru maması var henüz denemedim. Ayrıca catplus markasının 15 kg’lık pakette gelenleri de var. Buradan da kedi kuru mamalarını inceleyebilirsiniz.

Siz de bu ürünü kullandıysanız ya da sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmına görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim. Hepiniz hoşçakalın!

Buradan kedilerle ilgili diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Yakın zamanda yaş mamalarını da denemeyi düşünüyorum ve kumuyla alakalı da görüşlerimi yazacağım.

4 Comments

  1. Sevtap Sancı
    • Hobi Medya
  2. özgül ulusoy
    • Hobi Medya

Yorum Yazınız