nocomments

Mercy Kedi Maması Yorumları | Kediler Yer mi?

Her geçen gün kedi maması fiyatlarının artması bizi sürekli alternatiflere ve yeni kedi mamalarını denemeye yönlendiriyor. Bu yazımızda da mercy kedi maması yorumlarımı, kedilerimin mamaya tepkileri, içeriği ve 2022 yılında mercy kedi maması 15 kg en ucuz nerede, hangi sitede bulabilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Uzun zaman önce aynı fabrika üretimi yani mamaplus firmasına ait catplus kedi kuru mamasıyla ilgili görüşlerimi yazmıştım. O zamanlar mercy kedi mamasını da denemiştim. Hatta evdeki ve sokaktaki kedilerime. Tabi catplus içerik olarak mercy kedi mamasına göre bir adım daha önde olduğu için ev kedilerimde daha çok o markayı kullandım ve halen kullanıyorum.

Diğer yazılarımı ve youtube kanalımı takip edenler bilirler hiçbir zaman kedilerime tek marka kedi mamasını sabit olarak sürekli vermem. Birkaç mamayı ayrı kaplarda veya farklı öğünlerde kedilerime vererek beslerim.

Bu arada belirteyim evimde 3 kedi sokakta da diğer komşularla beslediğimiz sayısı 10 üzeri değişen kedilerimiz ve yavrularımız var. Mercy kedi maması yorumlarıma geçmeden önce kısaca hemen içeriğinden bahsedelim.

mercy kedi maması yorumları
mercy kedi maması 15 kg en ucuz
mercy kedi maması en ucuz
mercy kedi maması içeriği
Mercy kedi maması yorumları

Mercy kedi maması içeriği;

Direk kendi sitesinden içeriği hakkında bilgileri buraya koyayım.

İçindekiler: İşlenmiş Hayvansal Protein, Mısır, Buğday, Mısır, Buğday Kepeği, Hayvansal Yağ, Mısır Glüteni, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kurutulmuş Bira Mayası, Taurin.

Mineraller: Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Potasyum Klorür, Demir, Selenyum.

Vitaminler: A Vitamini, D Vitamini, E Vitamini, C Vitamini, B1-B2-B3 (Niasin)-B6-B12-B7 (Biyotin) – B9 (Folik Asit) Vitamini, K Vitamini, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Kısaca mercy kedi maması içeriğini yorumlayacak olursak diğer kedi mamalarının yüzde doksanından fazlasında olduğu gibi tabi ki gerçek et yok. Bunun yanı sıra en fazla içerik olarak işlenmiş hayvansal protein mevcut.

Yukarıda da bahsettiğim gibi kedilerinizi beslerken eğer sağlıklı olmalarını istiyorsanız bilhassa ev kedileri için kedilerin sevdiği etli yiyeceklerden de yapın. Çünkü kediler etçil canlılardır.

Ev kedileri dememin özel nedeni sokak kedileri yine avlanma yöntemiyle bir şekilde ete ulaşabilirler fakat evdeki kedileriniz sürekli kuru mamaya talim ederlerse belli zaman sonra güçsüz düşeceklerdir. Bu nedenle kedilerin sevdiği yiyecekler yazımdaki maddelerin etli olanlarını arada bir kedinize vermeniz çok iyi olur.

Mercy Kedi Maması Yorumlarım

İçerik olarak “şöyle süperdir” deme şansım tabi ki yok. Fakat uygun fiyatlı kedi mamaları arasında içeriğine ve kedilerin yemesine göre şu anda en avantajlısı mercy kedi mamasıdır diyebilirim. Bu vakte kadar kedilerim bu mamaya hayır demediler hatta evdeki kedilerim bile bayılarak yediler diyebilirim.

Ev kedileri için az önce de bahsettiğim gibi vasatın altında kalsa da sokak kedilerinin avlanma yöntemiyle birçok şeye ulaşabilmesi nedeniyle sokak kedilerine vermenizde sorun olmayacağını düşünüyorum.

Uyarılarım

Bu mamadan beklentinizi tabi ki çok çok yüksekte tutmayın. Her kedide aynı etki olmayabilir. Bir de kademeli geçiş için mama poşetinin üzerindeki talimatları uygulamanız iyi olur. Mercy kedi mamasında diğer bir handikap en düşük 15 kglık paketlerinin olması.

Ya direk 15 kglık paketlerini alarak deneyeceksiniz ya da kargo ücreti karşılığında numune talep edebilirsiniz. Bu açıdan kullanıcı açısından biraz riskli durum diyebiliriz.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bazen bu tarz ürünlerde her paket aynı kalitede gelmeyebiliyor. Ben bunu diğer markaların da bir çoğunda yaşadım. Henüz mercy kedi mamasında böyle bir şey başıma gelmese de internetteki bazı yorumlarda normalde hep yemelerine rağmen son geleni kedilerim yemedi yorumlarına rastlayabiliyorum. Bu açıdan baktığımızda maalesef numune de olsa sorunumuz çözülemeyebilir.

Her ne kadar sitede kediniz yemezse iade garantisi dense de bu konuda tecrübe edinmediğim yani kedilerim hep yediği için yorum yapamayacağım. Bu konuda ben genelde trendyol gibi sitelerde en son yapılan yorumlara bakıyorum, çok fazla olumsuzluk varsa diğer mamalara yönleniyorum. Diğer uygun fiyatlı mamalara bu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Mercy Kedi Maması 15 kg En Ucuz Fiyatı Nereden Bulabilirim?

Mercy kedi maması yorumlarım bitti geldik en önemli kısma. Mercy kedi maması en ucuz nereden hangi siteden bulabilirim ve son fiyatları nelerdir. Ben bu mamayı ilk denediğimde sanırım 2020 yılının sonlarıydı kilosu 10 TL gibi bir rakamdı.

Şu anda güncel fiyatlarına bakacak olursak 2022 Kasım ayı itibariyle kendi sitesinde 15 kg 420 TL yani kilosu 28 TL gibi bir rakama geliyor. Ben hep kendi sitesinden alışveriş yapıyorum. Diğer satış platformlarında kg fiyatı daha yükseğe geliyor. Direk linke buradan ulaşabilirsiniz.

Arada bir çok güzel indirim kampanyaları oluyor onları takip ettiğinizde çok daha ucuza gelebiliyor. Ben mümkün olduğunca sitemde mamaplusa ait kampanyaları duyurmaya çalışıyorum. Zaman zaman bu kampanyaları instagram adresime de koymaya çalışacağım. Orayı da takip edebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse ev kedilerine olmasa da sokak kedilerine tavsiye edebileceğim bir kedi maması. Ama muhakkak uyarıları da dikkate almak gerekir. 5 veya 10 kglık paketleri de çıksa çok güzel olurdu.

Mercy kedi maması yorumlarım bu şekilde. Konuyla alakalı olması açısından sokak kedilerine uygun fiyatlı mama önerileri yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yazınız