nocomments

UYGUN FİYATLI YAVRU KEDİ MAMASI ÖNERİLERİ 2022

Kedilerimde bizzat deneme yaptığım, 1 yaşına kadar kedilerinize verebileceğiniz 2022 yılında ekonomik, uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemi sizinle paylaşmak istedim. Scottish ve British kedileri de besleyen biri olarak evimdeki yavru kedilerime bu mamalardan ben de veriyorum.

Malumunuz son dönemlerde kedi köpek mamalarında fiyatlar oldukça yükseldi. Geçen sene kilosu 40-50 TL gibi bir rakama rahatlıkla yabancı marka kaliteli mama bulabiliyorken 2022 yılında o fiyatlara artık daha düşük kalitede mamalar bulabiliyoruz.

Özellikle ithal markalarda fiyatların aşırı artması yerli markaların da bu hususta daha rahat zam yapabilmelerine neden oldu. Diğer taraftan bakıldığında yerli girişimci için çok kazançlı büyük bir endüstri sektörü de açılmış oldu. Umarım bu rekabetçi firmaların sayısının artmasına ve kalitenin artmasıyla, fiyatların makul seviyeye oturmasına neden olur.

Yazımın başında da belirttiğim üzere uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri bahis konusu olduğundan yerli ve kedilerinizin beğeneceği mamalardan bahsedeceğim. İthal ürünlerden uygun fiyatlı kategorisine giren mama göremedim.

Bildiğiniz varsa yorum kısmına yazarsanız sevinirim. Zira en düşük yurtdışı fiyatı kiloda 5-6 dolar olsa bunun Türkiye’ye gelişi kur farkı ve nakliyesiyle birlikte 100 liradan aşağı olması imkansızdır.

Ayrıca sokak kedileri için mama arayışı içerisindeyseniz, sokak kedilerine uygun fiyatlı kedi mamaları yazımı okumanızı tavsiye ederim. Burada bahsettiğim mamaları diğer yazılarımı takip edenler bilirler, evimde beslediğim scottish kedilerime veriyorum.

Kedilerinize 1 yaşına girene kadar enerji, kalori ve tane boyutu açısından yavru kedi maması vermeniz daha iyi olacaktır. Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listeme başlayabiliriz.

1- Pro Choice Yavru Kedi Maması

Son dönemlerde benim favori yavru kedi mamam oldu. Prochoice kuzulu yavru kedi maması olarak internette de arattığınızda içeriğine ulaşabilirsiniz. Daha öncesinde ev kedilerine prochoice kedi maması verilebilir mi yazımı da incelemenizi tavsiye ederim.

Evde mama kabına koyduğumda yetişkin kediler de hemen yemek istiyor. Fiyatları; 15 kglık olanları kiloda 35-40 TL aralığında, 2 kglık olanlarında 65-70 TL aralığında değişiyor. Bu ürünü birçok petshopçu da satmaktadır. Etrafınızda güvendiğiniz bir petşopçu varsa 15 kilodan bölme 1 kglık miktarları daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Ama internette de bazen çok güzel indirimler olabiliyor. Bazen n11 bazen trendyolda çok güzel indirimler yakaladığım zamanlar oldu. Takip etmekte fayda var. Bir de öneri olarak birden fazla yavru kediniz yoksa muhafazası ve çok uzun gitmesi açısından 15 kglık mama almayın.

Trendyol indirimleri için buraya, n11 fiyatları için buraya, gittigidiyor fiyatları için buraya tıklayınız.

Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri
Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin 1. sırasındaki mama

2- Catplus Yavru Kedi Maması

Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin ikinci sırasında mamaplus firmasına ait catplus markası var. Yavru kedilerim bu mamayı da oldukça beğenerek yediler. Tabi ki beğenmeleri içerik anlamında süper olduğunu göstermez ama gelişim ve büyümeleri anlamında bir sıkıntı yaşamadım.

3 kilogramlık yavru kedi mamasını kendi sitesinden kilosu 52 TL gibi bir rakama bulabilirsiniz. Buraya tıklayarak ürüne ulaşabilirsiniz. Bir de aynı yerde 4,5 kilo yani 3×1,5 kg paketler şeklinde satılanları var. Onu alırsanız kilosu 44 TL gibi daha uygun rakama gelir. Yaş mamayla birlikte kampanyalı satışları da mevut deneyebilirsiniz.

Bugüne kadar catplus markasına ait mamaları benim kedilerimde yemeyen olmadı. Catplusla ilgili daha ayrıntılı bilgi için catplus kedi maması nasıl yazımı okuyabilirsiniz.

*Bir yavru kedi ayda ortalama olarak 1-1,5kg kuru mama yer. Bunu da ekstra bilgi olarak vereyim.

3- Bonacibo Yavru Kedi Maması

Son zamanlarda kedilerim bu mamayı daha bir nazlı yeseler de bir dönem yavru kedilerimi hep bu mamalarla büyüttüm ve sorun da yaşamadım.

Kendi sitesinde kg fiyatı 3 kg lık paketlerde 36 TL civarına gelmektedir. Temizmama markasına ait yavru kediler için güzel alternatif yerli bir mama çeşidi olarak deneyebilirsiniz.

4- Proline Yavru Kedi Maması

Listemin 4. sırasında daha sonrasında denediğim proline kitten yavru kedi maması var. Diğer mamalarda sorun yaşarsanız yavru kedilerinizi besleme açısından proline markası da güzel bir alternatiftir.

İnternette 1,5×3 yani 4,5 kg yavru kedi mamalarının kilosu ortlama olarak internette 38-45 TL arası değişmektedir. Bu markayı bazı marketlerde de birçok petshopta da bulabilirsiniz.

Trendyol fiyatları için buraya, n11 fiyatları için buraya tıklayarak fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

5- Reflex Yavru Kedi Maması

Bu mamayı diğerleri kadar çok kullanmadım. Bu nedenle uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin beşinci sırasına aldım. Kedilerin beğendiği mamalardan biri de reflex yavru kedi mamasıdır.

İnternette uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kilosu paket boyutuna göre 38-45 TL arasında değişmektedir. Trendyol fiyatlarına buradan, gittigidiyor fiyatlarına buradan, n11 fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

*Unutmayın yeni mama alacağınız zamanlarda öncesinde azar miktarlarda alarak deneme yapınız. Ben bu vakte kadar evinde yirmiden fazla kedi bakan biri olarak bu listeyi yaptım.

6- Proplan Yavru Kedi Maması

Her ne kadar yerli bir ürün olmasa da diğer yabancı markalara göre fiyat açısından daha uygun ve kedilerin de beğenmesi açısından bu mamayı da listeye eklemek istedim. Eğer biraz daha bütçeniz varsa proplan yavru kedi mamasını da alabilrsiniz.

Kilogram fiyatı 10 kglık paketlerde ortalama 70 TL gibi bir rakama, 1,5 kglık paketlerde ise 90 TL gibi bir rakama gelmektedir. Trendyol fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.


Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listem şimdilik bu şekilde. Yeni mamalar denediğimde bu listeye güncelleme yapacağım. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle evcil canlılarınızla birlikte sağlıkla huzurla kalın!

Yorum Yazınız