UYGUN FİYATLI YAVRU KEDİ MAMASI ÖNERİLERİ 2023

Kedilerimde bizzat deneme yaptığım, 1 yaşına kadar kedilerinize verebileceğiniz 2023 yılında ekonomik, uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemi sizinle paylaşmak istedim. Scottish ve British kedileri de besleyen biri olarak evimdeki yavru kedilerime bu mamalardan ben de veriyorum.

Malumunuz son dönemlerde kedi köpek mamalarında fiyatlar oldukça yükseldi. Geçen sene kilosu 80-100 TL gibi bir rakama rahatlıkla yabancı marka kaliteli mama bulabiliyorken 2023 yılında o fiyatlara artık daha düşük kalitede mamalar bulabiliyoruz.

Uygun fiyatlı ve kedilerin severek yediği yavru kedi maması önerileri listemi ağırlıklı olarak yerli ürünlerden yapacağım. Evinde ve sokakta 10larca kedi besleyen biri olarak bizzat denediğim ürünleri listelere koymaya çalıştım. Eğer sizin de beğendiğiniz memnun kaldığınız önerebileceğiniz yavru kedi maması varsa yorum kısmına yazarsanız sevinirim.

Özellikle ithal markalarda fiyatların aşırı artması yerli markaların da bu hususta daha rahat zam yapabilmelerine neden oldu. Diğer taraftan bakıldığında yerli girişimci için çok kazançlı büyük bir endüstri sektörü de açılmış oldu. Umarım bu rekabetçi firmaların sayısının artmasına ve kalitenin artmasıyla, fiyatların makul seviyeye oturmasına neden olur.

Yazımın başında da belirttiğim üzere uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri bahis konusu olduğundan yerli ve kedilerinizin beğeneceği mamalardan bahsedeceğim. İthal ürünlerden uygun fiyatlı kategorisine giren mama maalesef pek göremedim.

Zira en düşük yurtdışı fiyatı kiloda 5-6 dolar olsa bunun Türkiye’ye gelişi kur farkı ve nakliyesiyle birlikte 150 liradan aşağı olması imkansızdır. (ilk olarak bu yazıyı 2022 yılında yazmıştım fakat yeni tecrübelerimle birlikte 2023 yılı için güncelledim)

Ayrıca sokak kedileri için mama arayışı içerisindeyseniz, sokak kedilerine uygun fiyatlı kedi mamaları yazımı okumanızı tavsiye ederim. Burada bahsettiğim mamaları diğer yazılarımı takip edenler bilirler, evimde beslediğim scottish kedilerime veriyorum.

Kedilerinize 1 yaşına girene kadar enerji, kalori ve tane boyutu açısından yavru kedi maması vermeniz daha iyi olacaktır. Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listeme başlayabiliriz.

yavru kedi maması önerileri
En uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemi gözden geçirmeden karar vermeyin!

1- Pro Choice Yavru Kedi Maması

Son dönemlerde benim favori yavru kedi mamam oldu. Prochoice kuzulu yavru kedi maması olarak internette de arattığınızda içeriğine ulaşabilirsiniz. Daha öncesinde ev kedilerine prochoice kedi maması verilebilir mi yazımı da incelemenizi tavsiye ederim.

Evde mama kabına koyduğumda yetişkin kediler de hemen yemek istiyor. Fiyatları; 15 kglık olanları kiloda 60-70 TL aralığında, 2 kglık olanlarında 90-110 TL aralığında değişiyor. Bu ürünü birçok petshopçu da satmaktadır. Etrafınızda güvendiğiniz bir petşopçu varsa 15 kilodan bölme 1 kglık miktarları daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Ama internette de bazen çok güzel indirimler olabiliyor. Bazen n11 bazen trendyolda, ÖZELLİKLE SON ZAMANLARDA çiçeksepeti, amazon, bazen de evinemama sitesinde çok güzel indirimler yakaladığım zamanlar oldu. Her birini takip etmekte fayda var. Bir de öneri olarak birden fazla yavru kediniz yoksa muhafazası ve çok uzun gitmesi açısından 15 kglık mama almayın.

EVİNEMAMA İNDİRİMLİ FİYATLARI , N11 İNDİRİMLİ FİYATLARI , HEPSİBURADA , AMAZON

Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri
Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin 1. sırasındaki mama

2- Catplus Yavru Kedi Maması

Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin ikinci sırasında mamaplus firmasına ait catplus markası var. Yavru kedilerim bu mamayı da oldukça beğenerek yediler. Tabi ki beğenmeleri içerik anlamında süper olduğunu göstermez ama gelişim ve büyümeleri anlamında bir sıkıntı yaşamadım.

3 kilogramlık yavru kedi mamasını kendi sitesinden kilosu 85 TL gibi bir rakama bulabilirsiniz. Buradan direk ürünün kendi satış sitesine ulaşabilirsiniz. Bir de aynı yerde 4,5 kilo yani 3×1,5 kg paketler şeklinde satılanları var. Onu alırsanız kilosu 80 TL gibi daha uygun rakama gelir. Yaş mamayla birlikte kampanyalı satışları da mevcut deneyebilirsiniz.

Bugüne kadar catplus markasına ait mamaları benim kedilerimde yemeyen olmadı. Catplusla ilgili daha ayrıntılı bilgi için catplus kedi maması nasıl yazımı okuyabilirsiniz.

*Bir yavru kedi ayda ortalama olarak 1-1,5kg kuru mama yer. Bunu da ekstra bilgi olarak vereyim.

3- Bonacibo Yavru Kedi Maması

Son zamanlarda kedilerim bu mamayı daha bir nazlı yeseler de bir dönem yavru kedilerimi hep bu mamalarla büyüttüm ve sorun da yaşamadım.

Kendi sitesinde kg fiyatı 3 kg lık paketlerde 60 TL civarına gelmektedir. Temizmama markasına ait yavru kediler için güzel alternatif yerli bir mama çeşidi olarak deneyebilirsiniz.

4- Proline Yavru Kedi Maması

Listemin 4. sırasında daha sonrasında denediğim proline kitten yavru kedi maması var. Diğer mamalarda sorun yaşarsanız yavru kedilerinizi besleme açısından proline markası da bir alternatiftir.

Son zamanlarda en uygun çiçeksepetinde gördüğüm bu markanın yavru kedi mamaları ortalama olarak 70-80 TL arralığında değişmektedir. Eğer ki 100 TL ve üzeri olarak görürseniz bu mamaya değeceğini çokta düşünmüyorum. Bu markayı bazı marketlerde de birçok petshopta da bulabilirsiniz.

Hepsiburada, PTT AVM fiyatları, Amazon fiyatları, Evinemama fiyatları için buraya, n11 fiyatları için buraya tıklayarak fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

5- Reflex Yavru Kedi Maması

Bu mamayı diğerleri kadar çok kullanmadım. Bu nedenle uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listemin beşinci sırasına aldım. Kedilerin beğendiği mamalardan biri de reflex yavru kedi mamasıdır.

İnternette uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kilosu paket boyutuna göre 60-80 TL arasında değişmektedir.

HESPİBURADA fiyatları, Amazon fiyatları, Evinemama fiyatlarına buradan, n11 fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

*Unutmayın yeni mama alacağınız zamanlarda öncesinde azar miktarlarda alarak deneme yapınız. Ben bu vakte kadar evinde yirmiden fazla kedi bakan biri olarak bu listeyi yaptım.

6- Proplan Yavru Kedi Maması

Her ne kadar yerli bir ürün olmasa da diğer yabancı markalara göre fiyat açısından daha uygun ve kedilerin de beğenmesi açısından bu mamayı da listeye eklemek istedim. Eğer biraz daha bütçeniz varsa proplan yavru kedi mamasını da alabilrsiniz.

Kilogram fiyatı 10 kglık paketlerde ortalama 120 TL gibi bir rakama, 1,5 kglık paketlerde ise 150 TL gibi bir rakama gelmektedir. PTT AVM fiyatları, N11 fiyatları, Amazon fiyatları, HEPSİBURADA FİYATLARI bakabilirsiniz.


Uygun fiyatlı yavru kedi maması önerileri listem şimdilik bu şekilde. Yeni mamalar denediğimde bu listeye güncelleme yapacağım. Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle evcil canlılarınızla birlikte sağlıkla huzurla kalın!

2 Comments

  1. Guven can
    • Hobi Medya

Yorum Yazınız