nocomments

Kedi Fare Yer mi? Böcek Yer mi? Kedi Kendi Yavrusunu Yer mi?

Kedilerle ilgili sık sorulan sorulardan birisi de kedi fare yer mi, böcek, sinek yer mi, kedi kendi yavrusunu yer mi sorusudur. Özellikle evinde kedi besleyip kedisi dışarıya da çıkanların merak ettiği bir konudur.

Kediler karakterleri gereği hem oyuncu hem meraklı hem de avcı canlılardır. Büyük kedigiller geyik buffalo gibi hayvanları avlarken ufak sevimli kedicikler boyutlarına uygun her canlının peşine düşerler.

Hatta öyle ki çok küçük böcek örümcek gibi canlıları sırf meraktan patileyerek öldürürler. Bu nedenle evde kedi besleyenler fare şekilli ufak oyuncaklar alırlar avlanma içgüdülerini gidermesi ve enerjilerini atmaları için.

Kedi fare yer mi;

konusuna geri dönersek kediler hareket eden her şeyin peşine düşerler. Pek tabi ki farenin de peşine düşerler.

Eğer yakalayabilirlerse önce boğarlar ardından açlarsa afiyetle yerler. Bu onların doğasında var sonuçta avlanmayı seviyorlar.

Eğer aç değillerse de bir köşede saklarlar ya da size hediye olarak getirirler 🤔😥

Fare yemek kedi için zararlı mı,

diye soracak olursanız parazit açısından sıkıntılar oluşturabilir. Sonuçta pişirip yiyemiyor haliyle ama yapacak bir şey de yok. Zaten evde beslenen kedilerin çoğu 3 ayda bir iç parazit aşısı oluyor.

Sizin İçin Önerilen: Kedilerin Mama Dışında Sevdiği Yiyecekler

Kedi Böcek Yer mi? – Sinek Yer mi?

Yukarıda da söylediğim gibi kediler hareket eden kendinden küçük her şeyin peşine düşerler. Bu bazen sizin ayağınız olur bazen sinek böcek olur.

Kedi böcek yer mi sorusuna gelecek olursak aç kalmadıkça müdana etmezler ama oynarken öldürürler. Genelde yavru kediler daha çok peşine düşerler sineklerin böceklerin.

Yavru kediler ayaklara da çok saldırırlar. Ayaklar hareket ettikçe bunu oyun olarak algıladıkları için yaparlar.

Kedi Fare Yer mi? Böcek-Sinek Yer mi? Kedi Kendi Yavrusunu Yer mi?
Kedi Fare Yer mi? Böcek-Sinek Yer mi? Kedi Kendi Yavrusunu Yer mi?

Kedi Yavrusunu Yer mi? Kendi Yavrusunu Yer mi?

Bir diğer çok sorulan soru da kedi kendi yavrusunu yer mi? Burada 2 durum söz konusudur.

Birincisi erkek kedi kendi yavrusunu yer mi, ikincisi dişi kedi kendi yavrusunu yer mi?

Birincisinden başlayacak olursak erkek kediler doğaları gereği sürekli çiftleşme eğilimindedirler. Anne kedi doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra 45 gün çiftleşme sürecine girmez.

Hatta erkek kedi doğumdan sonra yaklaştığında anne kedi çocuklarını koruma amacıyla müthiş derecede erkeğe saldırır. Baba kedi anneyle bir an önce çiftleşme sürecine girebilmek için yavruları yemeye çalışabilir. Tabi bu her kedi için geçerli değildir. Ama çoğunlukla bu şekilde olur.

İkinci duruma geçecek olursak;

Dişi Kedi Kendi Yavrusunu Yer mi?

Dişi kediler eğer ki doğan yavru çok zayıfsa hayata tutunma ihtimali çok düşükse ya da ölü doğmuşsa, kendini ve doğan diğer yavruları koruyabilmek için yavrularını yiyebilirler.

Çünkü doğada kediler doğum yaptıklarında en gizli yerlere doğururlar. Hatta evde de öyle yapmaya çalışırlar. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı gizlenmek için böyle yaparlar.

Ölü doğan kedi de koku yapıp yerini belli edebileceği için, zayıf kedi de rahat hareket etmesine engel olabileceği için yerler. Maalesef bir kere benim de başıma gelmişti.

En sık sorulan sorulardan; kediler fare yer mi, sinek böcek yer mi, kediler kendi yavrusunu yer mi konularıyla ilgili bildiğim şekliyle elimden geldiğince size yazmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

Soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Diğer yazılarımda görüşmek üzere hoşçakalın. Ayrıca kediler ne yemesi gerekirle alakalı youtube videomu izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız