nocomments

Kedilerin Mutlu Olduğu Nasıl Anlaşılır? 6 İşaret

En çok sorulan sorulardan biri de bu sanırım. Kedilerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır, Kediler mutlu olunca ne yaparlar, hangi hareketleri yaparlar, kedim mutlu mu gibi sorularla alakalı kedinizin mutlu olduğunu gösteren 6 işareti, 6 davranışı yazıda bulabilirsiniz.

Birçoğunuz kedisinde bu hareketleri görüyorsunuz belki de anlamlandıramıyor olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar neticesinde bu hareketleri yapan kedilerin mutlu olduğu belirlenmiştir.

Kedilerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır konusunda dilerseniz yaptıkları hareketleri görsel olarak videomdan da izleyebilirsiniz.

Kedilerin Mutlu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

1- Mırıldaması

Kediniz rahatladığında ve mutlu olduğunda bunu içerisinden gelen mırıldama sesiyle size belli eder. Bu ses yavru kedilerde daha belirgindir. Hatta o gırgırgır sesini acaba kedim saat mi yuttu diye bile düşünebilirsiniz.

Özellikle kedinizi sevmeye başladığınızda kedinizin içinden böyle bir ses geliyorsa kediniz mutlu demektir.

2- Sürtünmesi

Özellikle bacak bacak üstüne attığınızda kediler gelirler ayağınızın altına kafalarını yüzlerini sürterler. Bu hareket onların size hem güvendiğini hem de mutlu olduğunu gösterir. Ve tabi bu hareketin ardından kendilerini de sevdirmek için daha fazla hamle yaparlar.

Kedilerin Mutlu Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Kedilerin Mutlu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

3- Yoğurma Masaj hareketi

Kucağınızda kıvrılıp ön patilerini size doğru bastırıp masaj yapması veya eşyalarınıza bu şekilde masaj yapması kedinizin mutluluğunun iyi bir göstergesidir.

İtiraf etmekte fayda var. Bu hareketi çoğunlukla erkek kediler yapar. Kimisi doğum sonrası anneyi emmeden kalma bir içgüdü olduğunu söylese de özellikle sadece sevdikleri kişilere yapmaları, kedilerin mutlu olduğuna dair işaret olarak gösterilmesine neden olmuştur.

4- Dik Kuyruk

Kediniz mutlu olduğunda, kuyruğunu havada tutarak dolaşır. Tabi bu hareketi bazen sizden bir şey istediğinde de yapabileceğini unutmayalım.

5- Seninle yatması

Kediler, insan dostlarına yakın kalarak, genellikle iyi bir gece uykusu için yanınızda yuva yaparak sevgi gösterirler. Sevdikleri ve mutlu oldukları kişilerin yanında yatmayı severler.

Hem bu şekilde kendileri mutlu olurlar hem de sevdikleri insanla yatarak onu da güvende tuttuklarını düşünürler.

Kedi malzemeleri fiyat karşılaştırması; TRENDYOL GİTTİGİDİYOR N11

6- Gözlerini Hafifçe Sana Kırpması

Biraz da uyuklar gibi olduklarında gözlerini hafifçe açıp açıp kırpması kedinizin mutlu ve güvende hissettiğini gösterir.  Genellikle kafalarını sevdiğinizde bu şekilde yaparlar.


Kedilerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır, kedim mutlu mu, mutlu olduklarında hangi davranışları yapar konusunda kedilerin mutlu olduğunu gösteren 6 işareti sizinle paylaştım.

Kedi mamalarının pahalandığı bir dönemde ekonomik kedi mamaları ve kedilerin kuru mama dışında sevdikleri yiyecekler yazımı da incelemenizi tavsiye ederim. Hepiniz sağlıkla kalın!

Yorum Yazınız