nocomments

Kediler Domates Yer mi? Salam Sucuk Yer mi? Sık Sorulanlar-2

Kediler ne yer serimize kediler domates yer mi, kedi salam sucuk yer mi, köpekler kedi maması, kediler köpek maması yer mi ya da yiyebilir mi gibi sık sorulan soruların cevabını yazmaya çalışacağım.

Bu yazımda da öncelikle belirtmek isterim ki; bu tip yazıları evimde şuanda 3 kedi sokakta da onlarca kedi besleyen biri olarak tecrübelerim ve bizzat şahit olan biri olarak yazacağım.

Kediler Domates Yer mi? Domates Kedi İçin Zararlı mıdır?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki dişi 2 kedim ve erkek 1 kedimden dişiler domatesin yüzüne bile bakmıyor. Ama erkek olan fırsatını bulduğunda yiyor.

Şu ana kadar sıkıntılı bir şey yaşamadım tabi ki fazla yememeleri gerekir. Ve özellikle domates vermemek gerekir. Ayrıca yeşil domates kediler için zehirli olabilmektedir.

Ayrıca domateslere bazen ilaç sıkılıyor. Güzelce yıkanmış olduğundan emin olunmalıdır. Kısacası az miktarda kırmızı domates yemeleri kedilerde eğer ki özel alerjik bir durum yoksa sıkıntılı değildir.

kediler domates yer mi
Kediler Domates Yer mi?

Kediler Salatalık Yer mi?

Domatesten başlayınca aklıma salatalıkta geldi. Yemelerinde sakınca var mı diye konuyla alakalı bildiklerimi yazayım dedim.

Salatalık içeriğinde oldukça yüksek miktarda su barındırır. Fazla olmadığı sürece az miktarlarda kedinizin yemesinde sıkıntı olmayacaktır.

Kediler Salatalıktan neden korkar?

Bunu da araya iliştireyim. Son dönemlerde meşhur olan bir video var. Kediler başka yöne bakarken arkalarına salata koyuyorlar kedi aniden dönünce kaçmaya başlıyor.

Burada aslında korkudan değil aniden bir şey görünce kaçmaya başlıyorlar. Yani kısacası kediler salatalıktan korkmazlar.

Kediler Salam Sucuk Yer mi?

En fazla gelen sorulardan birisi de budur. Her zaman ki gibi azı karar çoğu zarar ilkemizi yazalım yine buraya.

Yani kediler salam yer mi? Evet yerler. Ama fazla olmayacak şekilde haftada 1 dilim en fazla versek iyi olur.

Aynı şey sucuk için de geçerlidir. Sucuk yağlı olduğu için bir dilim vermek yeterlidir. Ayrıca iç parazit oluşturmaması açısından çiğ vermemek daha iyiydir.

Hatta yumurtayla sucuğu karıştırarak az miktarda verebilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen: Kedi Yumurta Yer mi?

Kediler Köpek Maması Yer mi? Köpekler Kedi Maması Yer mi?

Benim de başıma geldi bir kere. Bazen mecbur kalabiliyorsunuz. Evde beslediğim kedime verdiğim mamayı sokaktaki köpeğe vermek zorunda kaldım.

Sıkıntı oluşturur mu diye araştırdığımda köpeklerin kedi maması yiyebildiğini fakat kedilerin köpek maması yemesinin biraz sakıncalı olduğunu öğrendim.

Kedilerin yediği yiyeceklerin etken maddesi bir tek köpeklerin biraz fazla kilo almasına neden olabilir.

Köpeklerin yediği yiyeceklerde kedileri geliştirici yeteri kadar besleyici özellik bulunmamaktadır. Mecbur kalındığında verilebilir ama yine de en güzeli her canlının kendine uygun yiyecekleri yemesi.

Konuyla ilgili şimdilik yazacaklarım bu kadar. Kedilerle ilgili youtube kanalımdan da videoları izleyebilirsiniz.

Soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorum Yazınız