nocomments

AKŞAMA NE YESEK? EN PRATİK ve HIZLICA YAPILACAK 11 YEMEK

Bütün gün yoğun çalışma temposu ve yorulduk veya öğrenciyiz pratik ve hızlıca yemekler hazırlamak istiyoruz. Kısacası akşama ne yesek, dışarıya çıkmadan kendi hazırlamamla bu akşam ne yesem diye düşünüyorsanız bu yazı size göre.

Baştan söylemekte fayda var bu yemek tarifleri biraz daha klasik herkesin yapabileceği fakat lezzetli, hızlı ve pratik ayrıca oldukça ekonomik yemekler.

Şimdi sizin için derlediğimiz pratik ve hızlıca yapabileceğiniz 11 adet yemek. Buradaki yemekleri kombinasyon yaparak gayet güzel bir haftaya yayacak kombinasyon çıkarabilirsiniz.

Size yapacağımız önerilerin içerisinde sıvı yani çorba, ana yemek ve en son yenebilecek kuru yiyeceklerden derlediğimiz yemekler bulunmaktadır.

Ayrıca sayfanın sonunda sofranın yanında hazırlayabileceğiniz lezzetli garnitürler ve salatalar kısmı da bulunmaktadır.

Akşama ne yesek?
Akşama ne yesek?

1. Havuçlu Patates Yemeği

Özellikle havuçla yapılan yemekler hoşunuza gidiyorsa, patates ve havuç ikilisiyle yapılan yemekler oldukça güzel ve lezzetli olur. Havuçlu patates yemeği eğer ki patates soymada biraz tecrübeliyseniz pişirme kısmı hariç on beş dakikada hazır edilebilir.

Akşama Ne Yesek? Havuçlu Patates Yemeği

Akşama ne yesek diyenler için: Havuçlu patates yemeği tarifi.

2. Zeytinyağlı Taze Fasulye Yemeği

Hızlıca hazırlayabileceğiniz pratik yemeklerden birisi de zeytinyağlı taze fasulye yemeğidir. Özellikle yazın ve sonbaharda sofraların vazgeçilmezlerindendir. Pişirme süresi hariç fasulyeyi kırma süresiyle birlikte 30 dakikanızı alır.

Akşama ne yesek
Zeytinyağlı Taze Fasulye Yemeği

Akşama ne yesek diyenler için ikinci yemek önerimiz: Zeytinyağlı taze fasulye yemeği tarifi veya patatesli taze fasulye yemeği de yapabilirsiniz.

3. Havuçlu Pırasa Yemeği

Havuçla yapılan pratik ve güzel yemeklerden birisidir. Özellikle zeytinyağıyla gayet güzel olmaktadır. Doğrarken biraz gözleriniz yansa da pratik hazırlanan yemeklerdendir.

Pratik ve hızlıca hazırlanabilecek yemeklerde üçüncü önerimiz: Havuçlu Pırasa Yemeği tarifi

4. Pilav Üstü Döner Yemeği

Bunun için her ne kadar hazır döner almak gerekse de pilav yanında dönerle müthiş bir kombinasyon oluşturur. Tereyağlı pilav yapımı pratik yemekler arasında oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Akşama ne yesek diyenler için dördüncü önerimiz: Pilav Üstü Döner Yemeği Tarifi

5. Yeşil Mercimekli Bulgur Pilavı

Kuru yemekler kategorisinde ikinci önerimiz bulgurla mercimeği birleştiren bu güzel yemek. En pratik haliyle size anlatmaya çalıştık.

Akşama ne yesem diyenlere beşinci önerimiz: Yeşil mercimekli bulgur pilavı tarifi

6. Tarhana Çorbası

Tabi ki bu yemeği yapabilmek için elinizde çekilmiş tarhana bulunmalıdır. Oldukça besleyici, lezzetli ve yapımı pratik olduğu için bu çorbayı tercihler arasına koydum.

Hızlıca hazırlanabilecek altıncı yemek önerimiz: Tarhana çorbası yemeği tarifi

Özellikle kış aylarının iç ısıtan lezzetlerinden tarhana çorbası. Akşama ne yesek diyenler için güzel bir çorba tercihi.

7. Diğer Çorba Önerimiz Domates Çorbası

Özellikle yaz aylarında domatesin bambaşka bir lezzeti diyebiliriz. Evinizde 4-5 adet domatesiniz varsa hele ki yanına kıyılmış kaşar ve kıtımak ekmekle iştahımızı kabartan bir yiyecek.

Bu tarifimizi okumanızı ve uygulamanızı bahar ve yaz aylarında özellikle tavsiye ederiz. Size yedinci önerimiz: Domates çorbası tarifi

8. Patatesli Havuçlu Bezelye Yemeği

Herhalde hiç kimsenin hayır diyemediği enfes yemeklerden biri daha. Belki diğer yemeklere göre bir miktar daha fazla vaktinizi alabilir ama buna kesinlikle değecektir.

Akşama ne yesek diyenler için sekizinci önerimiz: Patatesli havuçlu bezelye yemeği tarifi

9. Kuru Fasulye veya Barbunya Yemeği

Kimsenin hayır diyemeyeceği kuru fasulye yada patatesli havuçlu barbunya yemeğini de pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Her türlü ayrıntısına kadar akşama ne yesem diyenler için dokuzuncu önerimiz: Kuru Fasulye Tarifi veya Barbunya Tarifi

10. Karnabahar Yemeği

Herkesin damak tadına uygun olmasa da pratik ve lezzetli yiyeceklerden birisi de karnabahar yemeğidir. Öyle dışarıdan bakınca gözünüz korkmasın oldukça hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

havuçlu karnabahar yemeği
Akşama ne yesek diyenlere diğer önerimiz Havuçlu karnabahar yemeği

Akşama ne yesek diyenler için onuncu önerimiz: Karnabahar Yemeği Tarifi

11. Makarna Çeşitleri

Ve son olarak en pratik ve sevilen yiyeceklerden makarna yemeği. Makarna dendiğinde birçoğu yemek olarak düşünmese de uzun süre yenmediğinde kendini oldukça özleten bir yemektir. Birçok yemekle çeşitlendirilerek servis edilebilir.

On birinci pratik yemek önerimiz: Makarna Yemeği Tarifi

Bütün bunların yanında yemeklerin yanına hızlı ve pratik olarak yapılabilecek garnitürler salatalar hazırlayabilirsiniz. Örneğin elinizde turşu da varsa oldukça güzel patates salatası hazırlayabilirsiniz.

Ya da bu kadar uzun boylu uğraşamam derseniz kışın kıvırcık salatası, yazın gayet güzel domates salatası yapabilirsiniz.

Etli yemekler varsa pratik şekilde kuru fasulye piyazı veya beşamel sosla yemekler yapabilirsiniz.

Eğer pilav ya da bulgur gibi kuru yiyecekler yapmışsanız yanına cacık gibi yoğurtlu çeşitlerle oldukça güzel yemekler oluşturabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Akşama ne yemek yesem diyenlere önerilerimiz şimdilik bu kadar. Öneri, görüş ve sorularınız için aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Sayfa etiketleri: akşam yemeğinde ne yesem, pratik hızlı hazırlayabileceğim yemekler

Yorum Yazınız